Britanska kraljica Elizabeta II je 4. juna otvorila Terminal 2 na londonskom aerodromu Heathrow koji je po njoj dobio ime "Queen's Terminal".
Ovaj terminal je najnoviji na londonskom aerodromu Heathrow, najvećem na svetu po broju međunarodnih putnika.
Izgrađen je na mestu starog terminala 2 koji je posle 55 godina rada srušen 2010. godine sa ciljem izgradnje savremenijeg i funkcionalnijeg aerodromskog terminala.
Tog dana terminalom su se šetali zaposleni noseći čuvene britanske uniforme nacionalne garde (Beefeater), a putnici su mogli da uživaju u novom arhitektonskom radu čuvenog španskog arhitekte Luisa Vidala i njegovog studija LVA.
Običan pravougaoni oblik sa providnim talasastim krovom kroz koji prolazi i najmanji zrak svetlosti čini da terminal izgleda izuzetno prostrano i osvetljeno prirodnim svetlom.
Dnevni kapacitet terminala je 55000 putnika, ali je odlučeno da se on otvara postepeno kako bi tek krajem novembra dosegao svoj pun obim rada. Maksimalan kapacitet terminala je 20 miliona putnika godišnje, a zadatak da ga dostignu imaće 23 aviokompanije iz Star Alliance, kojoj je ovaj terminal dodeljen da bude londonski dom.
Aerodromski menadžeri su se odlučili za postepeno otvaranje ovog terminala kako bi izbegli problemi koji su pre nekoliko godina pokvarili otvaranje velelepnog British Airwaysovog Terminala 5. U prvih 11 dana rada "petice" otkazano je preko 500 letova, a 42.000 kofera je zalutalo. Međutim, otvaranje novog kraljičinog terminala je prošlo više nego glatko.
Prvi avion se parkirao na jednu od novih parking pozicija pored terminal rano ujutro malo pre šest sati po griničkom vremenu. Bio je to Unitedov Boeing 767 na letu UA958 iz Čikaga.
United će do 18. juna biti jedini prevoznik koji će koristiti T2, a tada će mu se priključiti još tri partnera iz alijanse: Air Canada, Air China i ANA.
U julu će se na terminal useliti i Aegean Airlines, EVA Air, Thai Airways i Turkish Airlines, a kolumbijska Avianca će tada otvoriti i novu liniju između Londona i Bogote.
U septemru će početi da lete do Terminala 2 i Egypt Air, Ethiopian Airlines, SAS, Singapore Airlines, a u oktobru i sve ostale: Air New Zealand, Asiana Airlines, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Croatia Airlines, LOT, Lufthansa, South African Airways, Swiss i TAP Portugal.
Aviokompanije Star Alijanse će imati ukupno 121 let dnevno do 45 destinacija. Osim njih odavde će svoje letove realiziovati i Aer Lingus, Germanwings i Virgin Atlanticov Little Red koji obavlja domaći saobraćaj unutar Ujedinjenog Kraljevstva.